Kúpeľňa

| 03/06/2012

 

Kúpeľňa patrí medzi najpopulárnejšie a najintímnejšie časti domu. Preto jej venujem celkom dosť priestoru. Tak ako je mojím zvykom, nehodlám sa zaoberať nejakými systémy jednotlivých výrobcov čohokoľvek. Len sa zameriam na to, ako kúpeľňu vybaviť technicky, na čo myslieť,  na čo nezabudnúť a ako postupovať , prípadne čoho sa vyvarovať.

 

Ak rekonštruujeme starú kúpeľňu, potom sú jej rozmery väčšinou dané. Ak kúpeľňu budeme ešte len budovať, potom máme na pomoc vkus a fantáziu. Veľkosť kúpeľne určujú rôzne faktory. Než začneme kúpeľňu vôbec navrhovať, musíme si ujasniť aké zariadenia v nej chceme mať a ako často ich hodláme používať. Ak dáme do kúpeľne rohovú vaňu, sprchový kút, dve umývadlá, práčku, skrinku na uteráky a do toho ešte domáce saunu, potom si môžeme byť istí, že priestor 3x3m, nám na to jednoducho stačiť nebude. Z toho zoznamu sa dá celkom zrejme odhadnúť, ktoré predmety sa budú používať najčastejšie. Čím väčšia kúpeľňa, tým viac energie je potreba na jej vykúrenie a tým viac času potrebuje na odvetranie pár. Rozmiestnenie predmetov voľte tak, aby sa dali pohodlne a bezpečne používať. V kúpeľniach býva vlhko a nezriedka aj mokro a to je najčastejšia príčina úrazov v kúpeľniach. Predmety v kúpeľni by sa navzájom nemali prekrývať a presahovať jeden cez druhý. Tým mám na mysli také veci, ako že bojler nebudeme vešať ani nad umývadlo ani nad vaňu. Umývadlo by nemalo presahovať okraj vane. Revízne dvierka do jadra k meračom spotreby, ak je to len trošku možné, dajte ich kamkoľvek inam.

 

Tags: , , , ,

Category: Fotografie

About the Author ()

Stránky poskytujúce informácie ktoré Vám pomôžu k lepšiemu bývaniu. Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.