Laminátové či fóliované? Viete, aké dvere si vybrať?

| 01/07/2015 | 0 Comments

HVeľké rozhodnutia sú náročné. Len málokto má od začiatku jasno vo svojej voľbe, nech už ide o čokoľvek. Prerábanie alebo stavba domu sú dlhodobé a náročné projekty, ktorých riešenia si vyžadujú množstvo bezsenných nocí a neustále sa meniacich rozhodnutí. Nič si nevyčítajte. Hovoríme o nepredstaviteľnom množstve detailov, čo nakoniec ovplyvnia vzhľad vašej novej domácnosti. Ak stojíte pred rozhodnutím, ktoré ovplyvní vzhľad vašich interiérových dverí, nechajte si od nás poradiť. Možností je veľa, takže vyberáme z dvoch najpopulárnejších typov dverí do interiéru.

Naozaj to nie je jedno. Interiérové dvere ovplyvňujú charakter bytu

Možno si poviete, že v interiéri predsa na materiáli až tak nezáleží. Tam sa nemajú dvere ako zničiť, tak prečo to riešiť, hlavne nech sú pekné. Nuž, čiastočne je to pravda, ale treba si uvedomiť, že materiál veľmi ovplyvňuje aj tak dôležitý vzhľad dverí. Navyše stačí, že máte deti a otázka ničenia a opotrebovania je na stole každý deň a pri všetkom. Preto treba brať materiál mimoriadne vážne. Argumentom navyše je, že ani kľučky na dvere nepasujú ku každému povrchu a vzhľadu dverí. Aj taká vec, ako sú kľučky sa na dvere musí správne dopasovať.

Fóliované dvere sú nenáročné na údržbu

Fóliované dvere patria k najpredávanejším typom. To hlavne preto, že sa ľahko udržiavajú. Môže za to ich hladký povrch. Fólia sa nalepí na dvere, tie potom patria k lacnejším, farebne stálejším dverám. Pri čistení ich len jemne pretriete a je to. Tento povrch je vhodný aj na vonkajšie dvere, pretože odoláva slnečnému žiareniu a farba nebledne. Samozrejme, nie všetky fólie sú rovnako kvalitné. Keď si vyberiete najlacnejšiu možnosť, môžete byť po krátkom čase nepríjemne prekvapení jej rýchly opotrebovaním. U predajcu sa preto ubezpečte, že používa čo najlepšie materiály a trochu si za ne priplaťte.

Laminát veľa znesie

V prípade laminátových dverí je rozhodujúcim faktorom ich odolnosť. Sú najtvrdšie spomedzi dverí určených do interiérov, takže dobre odolávajú odretiam i poškrabaniam. Preto ich uprednostňujú hlavne mladé rodinky s deťmi alebo neposlušnými domácimi miláčikmi. Sú drahšie ako fóliované, ale ich cena a kvalita sú výborne vyvážené. Tiež majú ľahkú údržbu a dobrú stálosť farby. Obľúbené sú aj do kancelárií alebo ďalších verejných priestorov, kde podliehajú väčšej záťaži v podobe častého používania.

Vidíte, že vzhľad a cena nie sú jediné rozhodujúce faktory, ktoré by ste mali pri kúpe dverí alebo kľučiek zvažovať. Keď potrebujete detailnejšie rady, ten správny predajca by tu pre vás vždy mal byť.

Category: Bývanie

About the Author ()

Stránky poskytujúce informácie ktoré Vám pomôžu k lepšiemu bývaniu. Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *