Moderná kúpeľňa

| 30/01/2013

Každodenne musíme zvládať vysoké pracovné nasadenie a stres čo sa prejavuje na našom zdraví a výkonoch. Ak si nenájdeme priestor na oddych a relaxáciu, len ťažko načerpáme silu a chuť do nového dňa. Aby sme mohli efektívne oddychovať, potrebujeme nato vhodné prostredie, ktorým môže byť práve kúpeľňa. Pretože čo osvieži telo i dušu lepšie, ako horúci kúpeľ alebo masáž? Moderná kúpeľňa Vám môže slúžiť ako súkromné ​​wellness centrum.

Kúpeľne dneška už dávno nemusia slúžiť iba na osobnú hygienu. Vďaka stále dokonalejším sanitárnym zariadeniam a širokému výberu doplnkov, nábytku a množstvom obkladov, sa kúpeľne stávajú miestnosťami kde trávime podstatne viac času ako tomu bolo v minulosti.

dizajnovy-radiator

Aj obyčajné vykurovacie teleso môže byť výrazným dizajnovým prvkom miestnosti.

moderna-vana

Zabudnite na klasické vane.

sprchovy-kut

Sprchovací kút Vám môže poskytnúť kvalitnú masáž.

 

Nákupu zariadenia by mal predchádzať dôkladný návrh kúpeľne. Dôležitá je najmä plocha samotnej kúpeľne ktorá by nemala byť menej ako 2 metre štvorcové. Akceptovanie detailov, vytvorenie dokonalej harmónie zariadenia, nábytku a doplnkov je pre modernú kúpeľňu nevyhnutné. Nutný je preto správny výber zariadenia, ktorý by ste mali v každom prípade konzultovať s odborníkmi. S asistenciou architekta alebo kúpeľňového dizajnéra vyberiete a rozmiestnite vybavenia s ohľadom na všetky faktory ako je napríklad dispozičné riešenie, ergonómia, materiál, farebnosť a samozrejme aj rozpočet.
 

Dizajnéri a architekti v súčasnosti navrhujú kúpeľne v minimalistickom štýle, ktorí vychádza zo základných geometrických tvarov a priamočiarosti. Hrajú si s farebným svetlom pomocou zabudovaných LED pásov čo prispieva k vytvoreniu harmonickej atmosféry.

nabytok

Nábytkové prvky v kúpeľni sa svojím dizajnom podobajú zariadeniu obývacej izby alebo spálne.

interier

Formáty obkladov sa postupne zväčšujú a tak pôsobia jednoliatym dojmom.

 

Pamätajte, že dizajn kúpeľne je vždy vecou Vášho vkusu a zažitých návykov. Materiály vyberajte a kombinujte starostlivo aby ste sa v kúpeľni cítili pohodlne a príjemne.

Tags: , , ,

Category: Bývanie

About the Author ()

Stránky poskytujúce informácie ktoré Vám pomôžu k lepšiemu bývaniu. Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.