Novostavby v dobrej lokalite

| 12/09/2014

Prvým kritériom, ktorú by mala vysnívaná nehnuteľnosť spĺňať, je správna lokalita. Miesto, kde strávime nasledujúce roky života je vo väčšine prípadov dôležitejšie ako samotná kúpna cena. Budete mať blízko do práce? Nie je v lokalite priveľký hluk? Ako ďaleko budú mať deti do školy? A čo parkovanie a dostupnosť MHD? Podobných otázok by sme mohli napočítať desiatky. Pri výbere lokality veľa rozhodujú osobné skúsenosti s daným miestom, poprípade odporúčania rodiny a priateľov.

Mnohokrát sa stane, že sa ľudia rozhodujú len na základe ceny a prvému dojmu. Po čase ale zistia, že im dané miesto vôbec nevyhovuje. Ak je nehnuteľnosť kupovaná za hotové, tak to možno ešte vyriešiť predajom, ale v prípade financovania hypotekárnym úverom to už tak jednoduché nie je.

Lokalitu sa odporúčame vyberať veľmi starostlivo, bez unáhlených rozhodnutí. Dobré je tiež “nasať atmosféru” daného miesta. Prejdite si vybrané lokality. Pokojná lokalita bude pre budúcu výchovu detí oveľa lepšou voľbou ako miesto v centre s veľkým počtom barov a diskoték. Tie môžu byť pre niekoho aktuálne zaiste výhodou, ale časom to tak byť už nemusí.

Nesnažte sa pozerať na lokalitu len podľa súčasných potrieb, ale tiež skúsiť nazrieť o pár rokov do budúcnosti. Chcem tu bývať celý život sám? Plánujem rodinu? Je to len prechodné riešenie na pevne stanovenú dobu? To všetko vám môže pomôcť k správnemu výberu. Dobrým krokom je tiež návšteva príslušného stavebného úradu a náhľad do územného plánu vybranej lokality. Územný plán môže napovedať nielen príjemné, ale aj nepríjemné informácie. Napr. plánovaná výstavba priemyselného areálu v blízkosti vybranej nehnuteľnosti asi väčšinu obyvateľov nepoteší. Naopak zistenie o výstavbe detského ihriska, zastávke metra či realizácie parku môže bývanie v ďalších rokoch v mnohom spríjemniť.

DocBinBlob.aspx

Novostavby v Bratislave každým rokom pribúdajú, nie vždy sa ale jedná o vhodnú lokalitu. V ponuke spoločnosti Finep.sk sme našli zaujímavý projekt spĺňajúci kritériá kvalitného bývania v hlavnom meste. Lokalita Jégého aleje patrí medzi najperspektívnejšie oblasti pre bývanie v Bratislave. Dôvodom je predovšetkým blízka dostupnosť do centra mesta, kvalitná sieť obchodov, pokojná mestská časť obklopená zeleňou. Ružinov ponúka široké spektrum športového vyžitia ako napríklad moderný Zimný štadión O. Nepelu, Národné tenisové centrum, basketbalová hala Pasienky, kúpalisko Tehelné pole či krytá plaváreň Pasienky.Pozrite si aj ďalšie ponuky : Byty na predaj Bratislava

full_ie8_0

 

Category: Bývanie

About the Author ()

Stránky poskytujúce informácie ktoré Vám pomôžu k lepšiemu bývaniu. Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.