Praktické čerpadlá pre vašu domácnosť

| 25/09/2014

resp_productsAk bývate v dome, pravdepodobne sa nezaobídete bez čerpadiel. Svoje využitie nájdu nielen pri príležitostnom čerpaní z vlastnej nádrže či studne, ale aj ako pevná súčasť vykurovacieho systému. Pozrite sa s nami na efektívne a výkonné čerpadlá, s ktorými môžete dokonca ušetriť.

Vlastná studňa na pozemku prináša jeho majiteľom množstvo výhod. Najmä tú, že napríklad na polievanie záhrady, umývanie auta či napustenie bazénu nemusíte míňať vodu z verejného vodovodu, a tak si nezvyšovať faktúru za vodné a stočné. Nebude to však možné bez ponorného čerpadla, ktoré dodáva vodu z hĺbky studne a vytvorí tlak, ktorý poháňa vodu až na miesto, kde jej prívod potrebujete.

Manipulácia s čerpadlom je veľmi jednoduchá

Ponorné čerpadlo nemusíte zo studne zakaždým vyberať, ale v nej môže zostať ponorené počas celej sezóny. Jeho zapnutie a výkon reguluje externá riadiaca jednotka, na ktorej je možno nastaviť hneď viaceré spôsoby čerpania. Ponorné čerpadlá SB sú riadené práve takouto jednotkou, a preto ich môžete použiť napríklad aj na čerpanie pitnej vody z vrtov pre potrebu domácnosti. Tieto čerpadlá sú opatrené systémom, ktorý eliminuje riziko prevádzky na sucho a plavákom, vďaka ktorému sa voda nasáva spod hladiny danej nádrže bez nečistôt usadených na dne. Výhodou ponorných čerpadiel SB je aj veľmi jednoduchá inštalácia a tichá prevádzka, ktorá nebude určite nikoho rušiť.

Obehové čerpadlá pre efektívne vykurovanie

Druhým spomenutým typom čerpadiel sú obehové čerpadlá. Tie zvyšujú efektivitu ústredného vykurovacieho systému, keďže zabezpečujú rovnomernú distribúciu teplej vody v celom obehu kúrenia. Zabudnite však na hlučné a energeticky náročné zariadenia. Obehové čerpadlo Grundfos je vybavené inteligentnou technológiou, ktorá neustále sleduje stav vykurovacej sústavy a podľa toho prispôsobuje svoj výkon. Na to nie sú potrebné žiadne nastavenia, čerpadlo zvláda všetko automaticky. Inštaláciou obehového čerpadla do systému vykurovania znížite svoje náklady na palivo, keďže na vykúrenie miestností, ktoré sa v rámci obehu nachádzajú na jeho konci, nemusíte teplotu na peci vyháňať na vysoké hodnoty. Teplota vody v celom obehu bude vďaka práci čerpadla všade rovnaká, a tak dokážete efektívne a rovnomerne vykúriť všetky priestory vo vašom bývaní.

Tags:

Category: Technické zariadenia

About the Author ()

Stránky poskytujúce informácie ktoré Vám pomôžu k lepšiemu bývaniu. Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.