Osvetlenie kúpeľne

| 06/06/2012

Okrem dôležitého osvetlenia kúpeľňového zrkadla sú v kúpeľni nutné aj ďalšie svetlá. Kvalitné kúpeľňová svietidlá sú určené do vlhkého prostredia. Navyše je však nutné dodržovať bezpečnostné zóny, preto je dobré poradiť sa pri výbere svietidla s odborníkom. Nie všade a nie v každej výške jednoducho môže v kúpeľni svietidlo či zásuvka byť umiestnená, myslite na bezpečnosť seba a svojich najbližších. Rozmiestnenie elektroinštalácie v kúpeľni je ale súčasťou projektu a realizujú ho zásadne odborníci. V kúpeľni sa určite oplatí väčšie množstvo svietidiel, vhodne skombinovaných.


Vhodné sú stropné bodové svetlá. Samostatnú kapitolu potom tvoria osvetlenia sprchovacieho boxu či vírivky, ktoré môžu dokonca meniť farby, čo pôsobí dobre na ľudskú psychiku. Ideálne je v kúpeľni samozrejme v kúpeľni umiestniť okno, v bytových domoch po ňom však môžeme akurát tak márne zúfať. Napriek tomu možno prirodzené denné svetlo do kúpeľne dostať pri jej rekonštrukcii pomocou sklenených tvárnic – takzvaných sklobetóniek alebo pomocou svetlovodou z fasády alebo zo strechy.

Tags: , ,

Category: Bývanie

About the Author ()

Stránky poskytujúce informácie ktoré Vám pomôžu k lepšiemu bývaniu. Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.