Nízkoenergetický dom – ako ho postaviť

| 08/06/2012

Zvažujete stavbu nízkoenergetického domu? Premýšľate, aký zvoliť konštrukčný systém, izoláciu a rozmýšľate nad ďalšími podstatnými otázkami? Je jasné, že najlepšie vám v tomto probléme poradí odborník, s ktorým v rámci syntézy želania, predstáv a technických noriem môžete vytvoriť projekt, ktorý bude spĺňať všetky vaše predstavy a zároveň potrebné parametre.

//
//

Práve samotný projekt a jeho príprava je pre úspešnú stavbu nízkoenergetického domu záležitosťou absolútne zásadnou. Ideálnym prístupom je riešiť projekt v rámci skúseného ateliéru s dobrými referenciami. Pokiaľ sa ale aspoň trochu chcete v problematike zorientovať, prinášame vám informácie o tom, aké možnosti vôbec nízkoenergetický dom ponúka a aké výhody či nevýhody môžu priniesť jednotlivé riešenia.

Jednou z vôbec prvých otázok pri stavbe nízkoenergetického domu je voľba konštrukčného systému. Možno povedať, ktorá z možných konštrukčných variantov je pre nízkoenergetický dom najvhodnejší? Podľa Karla srdečného, odborníka na energeticky úspornú výstavbu a jeho publikácie Ako postaviť nízkoenergetický dom, sa nedá povedať, že niektorý z konštrukčných systémov by sa dal považovať za úplne ideálne.

Sú teda určité pravidlá, ktoré by mal nízkoenergetický dom spĺňať. Na druhú stranu treba povedať, že nejde o typ stavby, ktorá neponúkala žiadnu variabilitu. Aj pri navrhovaní také nízkoenergetickej stavby, ako je napríklad rodinný dom v nízkoenergetickom štandarde, môžu investori vyberať z množstva rôznych riešení. Poďme sa podrobnejšie pozrieť na prehľad konštrukčných systémov.

Konštrukčné systémy :
Murovaný konštrukčný systém
Drevostavba
Konštrukcia z liateho betónu

Tags: , ,

Category: Stavebníctvo

About the Author ()

Stránky poskytujúce informácie ktoré Vám pomôžu k lepšiemu bývaniu. Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.