Zateplenie fasády domu

| 07/06/2012

Pretože je obálka domu najväčšou plochou na dome, hrozia tu aj najväčšie tepelné straty pri nedostatočnej izolácii. Pri stavbe nového domu, rekonštrukciu existujúceho či pri realizácii novej fasády je nevyhnutné zvážiť použitie kvalitnej tepelnej izolácie. Zateplením zvyšujeme tepelný odpor obvodového plášťa domu, čím zlepšíme ochranu obálky pred únikom tepla (zvnútra-von) a prenikanie mrazu či nadmerného tepla (zvonku-dovnútra). Zaistíme tak celoročnú optimalizáciu teploty v dome.

//
//

V súčasnosti je najčastejším riešením tepelnej izolácie obálky domu vonkajšie kontaktné zateplenie a to predovšetkým pre svoju efektivitu, nízku cenu, rýchlu výstavbu a estetický efekt. Pri jeho realizácii nie je potrebné zasahovať do vnútorných priestorov domu a obmedzovať tak bežnú prevádzku. Ďalším riešením vonkajšieho zateplenia obálky domu sú potom zavesené fasády s prevetrávanou vzduchovou medzerou, takzvané systémy bezkontaktné či nekontaktné. Bezkontaktné fasády sa hodia najmä ako dodatočné zateplenie budov s vyššou vnútornou vlhkosťou, napomáhajú totiž odvádzať vlhkosť mimo konštrukciu. Nekontaktný systém je vhodný tiež pre budovy, ktorých fasáda sa obkladá doskovým obkladovým materiálom.

Tags: ,

Category: Stavebníctvo

About the Author ()

Stránky poskytujúce informácie ktoré Vám pomôžu k lepšiemu bývaniu. Ponuka služieb : svetlotechnika, svetlotechnický posudok pre stavebné povolenia Projekty rodinných domov a pozemných stavieb

Comments are closed.